×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Mikro ve Nanoteknoloji Yüksek Lisans programı Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makina Mühendisliği ile Mekatronik ve İnşaat Mühendisliğinin yanısıra Matematik, Fizik ve Kimya gibi temel bilimlerden oluşan disiplinler arası bir yüksek lisans programıdır. Mikro ve Nanoteknoloji yaklaşımlarını kullanarak farklı sektörlerin ihtiyacı olan yeni-ileri malzeme üretimi, sistem ve cihaz geliştirilmesi, tasarımı, üretimi ve testleri konusunda ortak yüksek lisans tezlerinin yürütülmesi hedeflenmektedir.

Kontenjan ve Başvuru Şartları

Tezli ve Tezsiz olarak önerilen Mikro ve Nanoteknoloji Yüksek Lisans Programı bahar – güz dönemi kontenjanları T.C. ve yabancı uyruklu öğrenciler için aşağıdaki tabloda verilmektedir. Adayların başvuru yapabilmesi için Enstitü Yönetim Kurulunun belirlediği koşulları (http://fbe.cankaya.edu.tr/basvuru-sartlari/) sağlaması gerekmektedir. Başvuru koşullarını sağlayan adayların Yüksek Lisans programına kabul işlemleri ilgili alanda yapılacak bilim sınavı/mülakatla sonlandırılır.

 

Üniversite içi ve üniversite dışı yatay geçiş kontenjanları ise aşağıdaki tabloda verilmektedir.

 

Başvuru Tarihleri

2021-2022 Güz Dönemi için ön başvuru tarihleri daha sonra açıklanacaktır. 

Online Başvuru için: http://onlinebasvuru.cankaya.edu.tr/

Gerekli formlar için:  http://fbe.cankaya.edu.tr/formlar/

Ücretler

T.C. ve Yabancı Uyruklu öğrenciler aşağıdaki sekmelerden bilgi edinebilir:

http://fbe.cankaya.edu.tr/yuksek-lisans-turk-ogrenciler/  
http://fbe.cankaya.edu.tr/yuksek-lisans-yabanci-ogrenciler/


Detalı bilgi için
http://fbe.cankaya.edu.tr/

Haberler ve Duyurular

-2020-2021 Güz Dönemi Mikro ve Nanoteknoloji Yüksek Lisansı başvuruları 20 Temmuz – 17 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

MNT 590 dersi kapsamında, yüksek lisans öğrencisi Ayberk Ayrenk 30 Mayıs Perşembe günü “High Entropy Alloys for High Temperature Applications” başlıklı bir seminer verecektir. (20190521)

-09.05.2019 tarihinde Prof. Dr. Lijian Meng tarafından Kırmızı Salonda ”TiO2 Nanorod for Dye Sensitized Solar Cell Application”
başlıklı bir seminer verilecektir. (20190502)